SOS – Επείγουσα Ανακοίνωση

Την Τετάρτη το απόγευμα στον χώρο των προκάτ, φοιτήτρια παρενοχλήθηκε έντονα και επιμόνως από άγνωστο άντρα, σχετικά υψηλό και λιγνό, ηλικίας γύρω στα 30, γύρω στις οκτώ το απόγευμα, και ενώ η αίθουσα Α προκάτ ήταν γεμάτη από φοιτήτριες και φοιτητές. Το γεγονός καταγγέλθηκε στην ασφάλεια Κομοτηνής, η οποία όμως δεν έδειξε και ιδιαίτερο ζήλο. Ειδοποιήθηκε επίσης ο φύλακας υπηρεσίας. Παρακαλούμε θερμά, μέχρι να τακτοποιηθεί το άτομο, να ειδοποιηθούν εάν είναι δυνατόν όλοι και όλες οι φοιτητές και οι φοιτήτριες μέσα από κάθε δυνατό μέσο επικοινωνίας, γιατί συνήθως αυτά τα άτομα επιστρέφουν στους ίδιους χώρους, πολύ περισσότερο τώρα που αυτός γνωρίζει πως ο χώρος είναι ξέφραγο αμπέλι, με ελλιπή φωτισμό, πάρα πολλές νεαρές γυναίκες και ελάχιστους άντρες.